Sosyal Medyada Stalk Yapmak ve Stalk Yöntemleri

Sosyal Medyada Stalk Yapmak ve Stalk Yöntemleri

Günümüzde bir çok sosyal medya sitesi mevcut. Bu sitelerden bir kaç tanesini günlük yaşamımızda sık sık kullanıyoruz. Peki hangi sosyal medya hesabı ne için kullanılıyor ? Ya da ne için kullanabiliriz ? Buna dikkat etmiş miydiniz ?  

Bu yazımda Facebook, Twitter (Pinterest tende bahsetmek istiyordum ama ülkemizde pek kullanan olmadığı için onu daha sonra ele alacağım ) kullanım alanları ve neler yapabileceğinizden bahsedeceğim. Eğer ki kullanmıyorsanız bunları yinede bilmenizde fayda var . İstediğiniz kişiler hakkında bir çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Yada ruh hali.

Ancak unutmayın buralarda mesaj göndererek pek bir şey kurtaramassınız. Heleki evde oturarak.

[su_note]Günümüzde internet üzerinden birisini takip etme işine  stalk adını vermişler. Garip bir isim. [/su_note]

1 – Twitter

Evet, ben kullanmıyorum dediğinizi duyar gibiyim. İnsanların ruh halleri, o gün olan bitenler ve daha fazlasını öğrenebileceğiniz yegane sosyal ağ.

Burada kendi duvarınızda ister takipçilerinize isterseniz tüm dünyanın görebileceği şekilde tweet atabilirsiniz. İstediğiniz kişileri takip edebilir onların attığı tweetleri okuyabilir, paylaşabilir veya kalpleyebilirsiniz.

Twitterda Facebook’a göre bambaşka bir ortam olduğunu söylemek gerek. Zira attığınız tweet diğer kullanıcılar tarafından pek gülünç görülmez, aşağılanmaz. Deli dolu bir mekan demek yanlış olmaz. Saçmalamanın en güzel yeridir. Karşılıklı isim vermeden laf atışı yapabileceğiniz bir yer.

[su_note]Burası sayesinde insanların duygularını, sevdikleri veya kızdıkları şeyleri, sitemlerini ve duygularını öğrenebilirsiniz.[/su_note]

[su_note note_color=”#df66ff”]Stalklamanın en uygun olduğu yerdir. Takip etmek istediğiniz birisi varsa öncelikle twitter adresine bir bakın :/[/su_note]

2 – Facebook

Evet sanırım burada en az bir tane kendi hesabınız var 🙂 .  Popüler olduğu zamanlarda oldukça hızlı ilerleyen bir sosyal medya sitesidir Facebook. Güncel ve orjinal paylaşımların yapıldığı. İlk başlarda çoğunlukla gençlerin kullandığı bir yer olmasına rağmen günümüzde anne babalarımız kısaca ailemizinde kullanmaya başladığı bir yer olmuştur.

Çoğu kullanıcı artık paylaşım yapmıyor sadece olan bitene bakıyor. Anasayfanın %30’u arkadaşlarımızın gönderilerinden oluşuyor artık. Milyonlarca sayfa ve grup etrafımızı sarmış durumda.

[su_note note_color=”#df66ff”]Stalklamak için kullanacaksanız pek yararı olmayacaktır. Zira bir çok paylaşım ortam yüzünden yapılamıyor . Arada girip foto atmak ise zorunluluktur 🙂 [/su_note]

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir